Alternatív jogelmélet online kurzus indul

Frissítve: 2020. márc. 31.

Az AURUM Alapítvány jogelméleti kurzusának célja, hogy a hallgatók megismerjék a jogelmélet legfontosabb aktuális problémáit, valamint, hogy alternatív jogelméleti megközelítéséket ismerjenek fel a ma uralkodónak tekinthető jogpozitivista megközelítés mellett. A foglalkozások során egy-egy angolszász esetet, illetve egy Ulpianus-forrásszöveget elemzünk, majd összevetjük a római és a modern eset mögött rejlő jogelméleti megközelítéseket.

A másfél órás webinarokra keddenként 10.00 órai kezdettel kerül sor, az első foglalkozás 2020. március 31-én kerül megtartásra.

A kurzuson való részvétel előzetes regisztrációhoz kötött. Jelentkezni az Alapítvány hivatalos e-mail címén (aurum@aurumalapitvany.hu) lehetséges.